موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی

معرفی موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی

 

موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی در سال 1384 به همت جمعی از اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه کاشان تاسیس و با پذیرش دانشجو در رشته کاردانی برق- مخابرات فعالیت خود را آغاز نمود. در سالهای 1384 و 1385 در دو مکان استیجاری دانشجویان مشغول فراگیری دروس خود بودند و در اواسط سال 1386 موسسه به مکان فعلی خود در بلوار امام رضا انتقال یافت. این مکان دارای زمینی به مساحت شصت هزار متر مربع و حدود دوازده هزار متر مربع زیر بنای ساختمانی می باشد. اکنون موسسه در 11 رشته کاردانی، 11 رشته کارشناسی پیوسته، 11 رشته کارشناسی ناپیوسته و 10 رشته کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

وجود کلاسهای متعدد، آزمایشگاههای مختلف و کارگاههای متنوع و مراکز کامپیوتری گوناگون و قبولی فارغ التحصیلان این موسسه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههایی مانند صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، صنعتی اصفهان، خواجه نصیر،  بین المللی امام خمینی، شهید بهشتی، علم و صنعت، تبریز، اصفهان، کرمان، شیراز و بسیاری از سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باعث گردیده که این موسسه بارها از طرف دفتر نظارت و ارزیابی استان اصفهان مورد تشویق قرار گرفته و پیشنهاد توسعه آن را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داده است.

این موسسه آموزش عالی سعی می کند تا آنجا که مقدور است از اساتید مجرب در امر آموزش بهره گرفته و دانشجویان علاوه بر کلاسهای تئوری در آزمایشگاهها، کارگاهها و مراکز کامپیوتر در حال افزایش توان علمی خود هستند. برگزاری نماز جماعت در نمازخانه ای به مساحت 700 متر مربع و قرائت قرآن و ارائه یک وعده غذای گرم به نرخ دانشجویی در سلف سرویس و سرویس حمل و نقل دانشجویان از برنامه های روزانه می باشد. تا کنون اجرای برنامه هایی مانند مسابقات رباتیک، مسابقات ورزشی، برگزاری اردوهای دانشجویی، مسابقات حفظ و قرائت قرآن، مسابقات علمی در رشته های مختلف، جشن های فارغ التحصیلی، کلاسهای PLC و غیره جهت افزایش مهارت دانشجویان از جمله فعالیتهای فوق برنامه این موسسه آموزش عالی می باشد.خوشبختانه با توجه به آنچه بیان شد هیات نظارت و ارزیابی استان اصفهان برای موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی درجه ممتاز(Grade A) را به وزارت متبوع پیشنهاد داده است.